ACCOUNTING MANAGER/ Head of Accounting ( finanční manager)

Ekonomika a podnikové finance · Praha

Pro zahraniční společnost z oblasti elektrotechniky (pro průmysl a vědu) hledáme na novou pozici Head of Accounting/ finanční manager, který /rá bude zodpovídat za 3 účetní týmy, účetní závěrky a reporting v IFES/ HGB, komunikace v AJ. Vše se v ČR nastavuje nově.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání ekonomického směru apod.
  • zkušenost s vedením financí / účetního týmu v mezinár. spol.
  • znalost s aplikací IFRS/ GAAP ( německé HGB)
  • zkušenost se systémem SAP velkou výhodou
  • znalost konsolidací a skupinového výkaznictví
  • anglický jazyk (slovem i písmem) NUTNÁ!
  • schopnost řízení změn, organizace i analytické myšlení

Pracovní náplň:

  • vedení inhouse 3 účetních týmů ( se 3 team leadery)
  • koordinace úkolů s vedením EMEA, spolupráce s daňovým a controllingovým oddělením
  • přípravy individuálních statutárních účetních závěrek pro 2 německé entity ( německé GAAP) a zahraniční pobočky
  • přípravy statutárního účetnictví pro českou entitu
  • zajištění měsíčního managerského reportingu pro EMEA na základě IFRS
  • klíčový kontakt pro externí i interní audity ve všech záležitostech účetnictví
  • konzultace účetních záležitostí se všemi relevantními akcionáři
  • spolupráce s dodavatelem služeb SAP při změnách
  • komunikace se zahraničními pobočkami a centrálou v AJ
  • zajištění hladkého chodu týmů účetnictví a kvality výstupů, kontrolní činnosti

Nabízíme:

  • samostatnou finanční managerskou pozici
  • možnost nastavovat a ovlivňovat procesy u nově vzniklé entity
  • zázemí stabilní zahraniční společnosti
  • motivující finanční ohodnocení a řadu benefitů
  • kombinace kancelář a home office po zapracování
  • příjemné pracovní prostředí, sídlo u stanice metra A
  • nástup možný dohodou

V případě vašeho zájmu uvítáme vaše CV v Č a AJ.

V případě zájmu zašlete životopis na adresu ladka@openn.cz