Finance Business Partner/ Financial Business Controller

Ekonomika a podnikové finance / Prodej a obchod · Praha

Pro zahraniční společnost z oblasti elektrotechniky/ zdravotní techniky hledáme Finance business partnera/ Financial Business Controllera, který má praxi na obdobné pozici a rád by se věnoval nadále business controllingu. Bude pro divizi mezinárodního technického týmu sledovat business divize po stránce finanční, denně bude komunikovat v AJ.

Požadujeme:

  • praxe alespoň 5 let na obdobné pozici (business controller, financial analyst, financial controller)
  • odborné zkušenosti ze zahraniční firmy, znalost IFRS
  • výborná znalost Excel (kontingenční tabulky, makra, power queries)
  • znalost SAP, (BW výhodou), OBIS, HFM Smart – též výhodou
  • znalost finančního modelování
  • výborné analytické, metodické a koncepční myšlení
  • samostatnost, komunikativnost, zodpovědnost, spolehlivost, týmovost
  • aktivní znalost AJ ( denní komunikace slovem i písmem se zahraničím )

Pracovní náplň:

  • pravidelný controlling obchodních aktivit
  • zpracování reportů pro mezinárodní servisní divizi a management
  • realizace měsíčních, kvartálních a ročních závěrek (dohady, rezervy – tvorba / kontrola) jejich validace
  • interpretace dat, prognózy rizik a příležitostí, obchodního rozhodování a transakcí, sledování nákladovosti
  • tvorba reportů – slučování různých zdrojů dat do jednoho celku (znalost kontingenční tabulky, makra, power query)
  • roční plánování, krátkodobé, středně a dlouhodobé cíle a KPI
  • podpora obchodní činnosti divize při sledování a analýze ziskovosti
  • odborná doporučení pro business po finanční stránce
  • odpovědnost za proces PDCA (Plan, Do, Check, Act)

Nabízíme:

  • přátelské a příjemné pracovní prostředí
  • zázemí stabilní zahraniční společnosti
  • samostatnou a zajímavou práci, kombinace HO
  • motivující finanční ohodnocení a řadu benefitů
  • místo pracoviště u stanice metra A
  • nástup možný ihned či dohodou

V případě vašeho zájmu uvítáme vaše CV v AJ.

V případě zájmu zašlete životopis na adresu ladka@openn.cz