FINANCIAL RISK MODELLING MANAGER

Bankovnictví a finanční služby / Ekonomika a podnikové finance / Pojišťovnictví · Praha

Pro mezinárodní společnost z oblasti poradenství a mezinárodních projektů obsazujeme pozici FINANCIAL RISK MODELLING MANAGERA, který povede multikulturní tým datových analytiků, statistiků, IT specialistů. Ti pracují na projektech kvantitativních modelů rizik. Práce je zaměřena na mezinárodní projekty, zastřešení týmu kolem 5-10 lidí, komunikaci především se zahraničními klienty. Jde o propojení statistiky, matematiky, ekonometrie a zastřešením projektů.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání (finance, matematika, statistika, ekonometrie)
  • zkušenost v oblasti řízení rizik ve finančních institucích
  • zkušenosti kvantitativními modely rizik
  • zkušenost s modely IRB, CRR, IFRS 9, zátěžové testy EU/USA…( vítány )
  • ideálně zkušenost z bankovního sektoru
  • proklientskou orientaci, týmovost, iniciativnost a logické myšlení
  • schopnost prezentovat, věnovat se project managementu
  • zkušenost s vedením týmu a projektů
  • plynulou AJ pro denní komunikaci ústně i písemně
  • ochotu cestovat

Pracovní náplň:

  • denní týmová práce na projektech pro klienty, jejich vedení
  • vedení týmu datových analytiků, matematiků, IT specialistů, jejich motivace, podpora
  • zodpovědnost za projekty kvantitativního modelování úvěrových a tržních rizik (vývoj, validace, audit)
  • pozice je z větší poloviny management a menší poloviny výboj a ověřování modelů
  • komunikace s klienty, prezentace výsledků týmu, reporting
  • práce s modely IRB, IFRS 9 ( CECL,DFAST/CCAR), skórovacími modely, systémy EWS, modely oceňování derivátů
  • přípravy návrhů řešení pro potřeby klienta spolu s týmem, výpočty
  • cesty do zahraničí dle potřeby a typu projektů

Nabízíme:

  • zázemí stabilní a prestižní mezinárodní společnosti s dlouholetou tradicí
  • profesní růst, zajímavou, pestrou, managerskou pozici
  • možnost participovat na mezinárodních projektech
  • pracovní prostředí a přátelský multikulturní tým
  • místo pracoviště u stanice metra
  • motivující finanční ohodnocení a řadu benefitů
  • nástupu dohodou

V případě vašeho zájmu uvítáme CV v AJ, případně ČJ.

V případě zájmu zašlete životopis na adresu ladka@openn.cz